Türkiye’de Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

0
426

Türkiye’de Bitcoin yatırımı yapacak olan kişiler, bunu iki farklı şekilde yapabilmektedir. Bunların ilki, Bitcoin madenciliği yapabilecekleri bir sistem kurmaları ile, ikincisi ise aracı bir kurum seçip, elindeki birikimler ile bu yoldan Bitcoin almak şeklindedir. Hangi yöntem seçiliyor olursa olsun, Bitcoinlerin saklanabilmesi ve yeri geldiğinde de bozdurulabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken işlemler vardır.

Bitcoin yatırımcısı olmak isteyen ve bunun için doğrudan satın alım işlemi yapmaya karar veren bireylerin, güvenilirliğini ispatlamış bir aracı kurum seçmesi gerekmektedir. Şuan en çok tercih edilen firmalara baktığımız zaman, BTC Türk ve Koinim karşımıza çıkacaktır. İnternet üzerinden erişim sağlayacağınız bu firmalar, sizere Bitcoin satın almanız ya da elinizde Bitcoinlerin bozdurulması, takas edilmesi ya da farklı hesaplara aktarılması konularında yardımcı olacaktır.

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Türkiye'de Bitcoin

Türkiye’de Bitcoin yatırımı yapabilmek için, kişilerin izlemesi gereken yöntemleri ve dikkat edecekleri hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Öncelikli olarak Bitcoinleri nasıl saklayacağınız konusunda bir karar vermelisiniz. Bunun için çevrimiçi cüzdan adı verilen ve internet ortamında wallet ismi verilen bir hizmet almalısınız.
  2. Bitcoin cüzdanı alacağınız sırada, iki farklı başvuru yapabilirsiniz. Bunlardan ilki web tabanlı bir wallet servisi almak, ikincisi ise kendinize ait bir hard disk üzerinden depolama yapacağınız, softwre wallet yani yazılımsal bir cüzdan kurmanızdır.
  3. Hangi cüzdan yöntemini seçerseniz seçin, kesinlikle güvenlik konusunda endişe etmemelisiniz. Çünkü, djital para birimleri, uçtan uca korumalı olacak şekilde kullanıma sunulmaktadır.
  4. Cüzdan konusunda karar veren kişiler, yukarıda belirttiğimiz gibi Türkiye’de Bitcoin konusunda güven kazanmış firmalardan birisinden hesap açmalıdırlar.
  5. Hesap açıldıktan sonra, sistemde size tanınan hesabınıza para aktarımı yapabilecek, bununla anlık alımlar, satımlar ya da takaslar gerçekleştirebileceksiniz.

Bitcoin yatırımı yapacak kişiler için en basit evre, yukarıda belirttiğimiz süreçtir. Asıl dikkat edilecek olan, Bitcoin’in kendileri için doğru bir yatırım aracı olup olmadığını anlamalarıdır. Çünkü, günümüzde Bitcoin yatırımı yapılacağında, kişilerin çok ciddi bir bütçe ayırması gerekmektedir. Eğer araştırma yapılmadan ve geleceğe dönük beklentiler kurulmadan bu bütçe yatırıma ayrılırsa, kişilerin zarar etme olasılıkları son derece fazladır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here