Siacoin Nedir ?

0
183
Siacoin Nedir?

Kripto para sistemlerinin ön planda olduğu son zamanlarda, her geçen gün farklı dijital para birimleri ve farklı terimler ortaya çıkıyor. Bitcoin temelini farklı algoritmalar ile bir araya getirerek oluşturulan kripto paralara altcoin adı veriliyor.

Altcoinler, temelde bitcoin ile aynı altyapıya sahip fakat farklı şekillerde üretilmiş paralardır. Bunlardan biri de Siacoin isimli, Sia sistemine ait dijital para birimidir.

Sia Sistemi Nedir?

Siacoin

Sia, Blokaj zincir teknolojisini kullanarak bilgi depolamayı amaçlayan bir depolama sistemidir. Dünyanın en hızlı, en güvenli ve en uygun fiyatlı bulut depolama alanını oluşturma hedefiyle yola çıkan Nebulous INC firması tarafından geliştirilen Sia, Siacoin kazanmak için sabit disk alanlarını kiralama prensibi ile çalışan bir sistemdir.

Sia, çok sayıda depolama alanını bir araya getirip onları blok zincir ile birleştirir. Sia, şifreleme sistemi ile kullanıcıların tüm verilerini korumaktadır. Böylece saklanan verilerin başka kişilerce ele geçirilmesi mümkün olmamaktadır.

Siacoin de, Sia sistemi üzerinden depolama alanı satın almak veya satmak amacıyla kullanılan bir dijital para birimi ve sonsuz sayıda olmak üzere piyasaya çıkmıştır.

Ülkemizde altcoin işlemleri yapılamadığı için Siacoin için Poloneix, Bitsquare, Shapeshift gibi yurtdışı borsaları kullanılmak durumundadır. Genellikle başlangıç için Shapeshift üzerinden çalışmak tavsiye ediliyor.

Siacoin Nedir? Siacoin Nasıl Çalışır ?

Sia, kullanıcıların tüm verilerini dosyalarını güvenli ve ucuz bir şekilde saklamayı amaçlayan yeni bir sistemdir. Bu sistem üzerinde kullanıcılar bilgisayarlarına Sia UI isimli programı kurarak sistemle birlikte çalışır duruma gelir ve dosyaları depolamaya başlarlar.

Dosyaları Sia ağında tutmak isteyen müşteriler bunun için bir siacoin ücreti belirler. Böylelikle ücret karşılığında dosya depolama işlemi gerçekleşmiş olur. Bu sistem ile verilerin tek bir bilgisayar içerisinde değil, birden fazla cihaz içerisinde tutulması sağlanır. Verileri bilgisayarlarında tutan kullanıcılar böylece siacoin kazanır.

Siacoin Nasıl Alınır ?

Siacoinler, kendi kuruluş sitesi üzerinden alınabilir. Sayfa üzerinden üyelik işlemi gerçekleştirip ardından Buy Siacoin bölümünden siacoin alımı yapılabilir. Bu panel üzerinden kredi kartı ve diğer ödeme yöntemleri kullanılarak Siacoin alımı yapmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here