Qtum Nedir?

0
175
Qtum Coin Nedir?

Bitcoin piyasaya çıktığı günden beri çok çeşitli farklı kripto para birimleri de hizmete sunulmuştur. Birçok kişi tarafından ilgiyle takip edilen bu sanal paralar, çoğu insana göre gelecek vadeden para birimleridir.

Bu sanal para birimlerinden biri olan ve her geçen gün daha fazla ilgi görmeye başlayan Qtum Coin, sağlam temellere dayanarak ilerlemeye devam etmektedir.

Qtum Coin Nedir?

Qtum Coin

Singapur merkezli Qtum Vakfı tarafından geliştirilmiş olan Qtum Coin, açık kaynak kodlu Blockhain projesidir. Hibrit bir blok zinciri uygulama platformu da olan Qtum Coin, Bitcoin’in çekirdek teknolojisi ile Ethereum sanal makinesi dâhil olmak üzere birçok sanal makineye imkan tanıyan hesap soyutlama katmanını kullanmayı amaçlamaktadır.

Qtum temel teknolojisinde, Bitcoin çekirdeği ile EVM arasında harcanmayan işlem çıkışı modeli arasında bir köprü görevi gören hesap özet katmanını kullanmaktadır.

Qtum ve Ethereum Farkları

Qtum, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar yürüterek, Turing komple blok zincir yığınlarını sağlamaktadır. Bunun yanında, Ethereum’un tersine Bitcoin’de iyi vaziyette kurulmuş olan UTXO işlem modelinin üzerine inşa edilmiştir.

Ayrıca Qtum Coin, Proof Of Stake algoritmasını kullanarak iş kabulü için daha pratik olma özelliği taşımaktadır. Ek olarak Qtum coin, blok zincirleriyle iş dünyası arasında oluşan mevcut boşluğu kapatmak için tasarlanan bir dizi hizmet sunmayı da hedeflemektedir.

Qtum Coin sayesinde, tüm kullanıcıların kendi tokenlerini oluşturması, tedarik zinciri yönetimini otomatikleştirmesi ve standart çerçevelerde kendi kendini yürütmekte olan sözleşmelere girip test etmeleri de olanaklı kılınmıştır.

Qtum Nasıl Satın Alınır?

Qtum Coin’i satın almak için, piyasada bulunan birçok borsadan faydalanmak mümkün. Qtum coin satın almak için bilinen en etkili yöntem Binance sitesine yapılacak üyeliktir. Binance sitesine üye olmak için bazı kimlik doğrulamaları gerekmektedir.

Binance sitesine kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Binance hesabına bir miktar Bitcoin gönderilmesi gerekir. Bu site üzerinde yer alan ilgili adımlar takip edilerek, Qtum satın almak oldukça kolay. Binance sitesinde sahip olunacak cüzdana, Bitcoin transferi yapıldıktan sonra ilgili para birimini Qtum Coin ile takaslamak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here