Populous Nedir?

0
156
Populous Nedir?

2017 yılında kurulan Populous online platformu, (P2P) eşten eşe faturaların ödenmesini sağlamak üzere tasarlanmış bir platformdur.

Populous, ticaret finansmanı ve fatura finansmanı için özel olarak hazırlanmış ilk ve tek etere dayalı olan platform ünvanına sahiptir. Populous, tüm dünyada fatura üreticilerine ve yatırımcılara bir ticaret ortamı sağlayarak, kar paylaşma tokenli fatura platformu olarak hizmet vermektedir.

Yatırımcılar, KOBİ’ler, kreditörler ve borç verenler için oldukça kapsamlı bir ticaret ortamı yaratmak için Akıllı Sözleşmeler, iXBRL ve Stablecoin gibi birçok unsur kullanmaktadır. Alanında tecrübeli uzmanlardan oluşan bir ekip ile, destekleyici bir topluluk ile donatılan Populous, hızla büyümeye devam etmektedir.

Populous Nasıl Satın Alınır?

Populous

Türkiye’de henüz satışı olmayan Populous’un, yur dışında hizmet veren bir çok borsa üzerinden satın almak mümkündür. Yurt dışı merkezli olan Binance borsasına kayıt olunarak Populous satın alınabilmektedir.

Binance borsasına kayıt olmak yalnızca bir kaç dakika sürmektedir. Gerekli kimlik doğrulamasından sonra, kişisel mail adresine gönderilen “üyelik doğrulama kodu” bağlantısı açılarak üyelik işlemi tamamlanmaktadır.

Daha sonra Binance hesabına bir miktar Bitcoin gönderilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu Bitcoin’lerin Popoluas’a çevrilmesi ile satın alma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Populous’un Vizyonu Nedir?

Populous’un temel vizyonu, global muhasebe finansmanı olarak blok zincirlerinde lider olmaktadır. Tüm yatırımcılarına bir platform sağlayarak bunu başarmak isteyen Populous, özellikle nakit akışı sağlayarak, müşterilerin katma değer elde etmelerine olarak tanıma hedefindedir.

Güvenli, verimli ve hızlı bir finansman sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanılmaktadır. XBRL veritabanı, gerçek zamanlı olarak mali verilerle güncellendiği zaman, Populous’un fatura tedarikçi veritabanı da her zaman güncel kalmaktadır.

Özellikle fatura ödemeleri konusunda hızlı davranmak isteyen kişiler ile, kısa sürede yeni bir fatura üreterek nakit para kazanmak isteyen kişilerin Populous kullanmaları önerilmektedir.

Populous Platformu

Populous temel olarak iki para birimi kullanmakta. Bunlardan biri Token, diğeri PPT(Populous Platform Koinleri)’dir. Popuolus Poken, döviz kurları ile ilişkili olarak Fiat para birimleri ile değiştirilebilmekte hatta bitcoin veya ethereum ile de değiştirilen bir özelliğe sahiptir. PPT ise, bir para toplama aracıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here