Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

0
263
Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

Ülkemizde birçok kişi öğrencilik hayatının nasıl bir iş olduğunu bilir. Öğrencilerin okul saatleri dışında eğer çalışmıyorlar ise ailelerinin gönderdiği yardımın dışında hiçbir gelirleri yoktur. Bu durumda öğrencilerin yardımına kredi kartları yetişiyor diyebiliriz.

Öğrenci Kredi Kartı Edinmeden Önce Dikkat Edilecek Noktalar

Her ne kadar kredi kartları öğrencilerin imdadına yetişse de bilinçsiz kullanımı sıkıntılara neden olur. Öğrenci kredi kartları limitleri düşük dahi olsa kullanırken diğer kartsız ödemeleri de göz önünde bulundurarak bütçeyi aşmamasına dikkat etmek ve borcun asgari ödemesinin tamamının ödenmesine dikkat etmek gerekir.

Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

Bir çok Banka öğrencilere kredi kartı veriyor ama bunların hepsi çok cazip olmayabiliyor. Öğrenciler için cazip 6 kredi kartı olarak şunları sıralayabiliriz;

İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı: Bu kart öğrenciler arasında em çok tercih edilen kredi kartıdır. Limiti 400 TL. Olan bu kart ilk yıl ücretsiz olup sonraki yıllarda yıllık kar aidatı 20 TL gibi cuzzi bir rakam oluyor. Ayrıca bu kart müze kartı yerine de geçtiği için 1 yıl boyunca müze ve ören yerlerini ücretsiz gezilebilir. Ve her alışverişte maxi puan verdiği içinde daha sonra bu puanlar ile ücretsiz alışveriş yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Genç kart: Lisans öğrencileri için limit 500 iken yüksek lisans öğrencileri 800 TL olarak belirtilmiştir. Bu kartın en cazip tarafı ise 5 yıl boyunca kart aidatı olmamasıdır. Bu kart ile yine puan kazanarak üye iş yerlerinden ücretsiz alışveriş yapılabilir.

TEB ÜniversiTEB Kredi kartı: Bu kartın limiti 400 TL olurken yıllık kart aidatı 6.9 TL. Kartın bonus kart özelliği yine puan toplayarak ücretsiz alışveriş yapılabiliyor. Kartın diğer güzel bir özelliği ise hafta içinde 50 TL. Alışveriş yapıldığında hafta sonu sinema ve tiyatro %50 indirimli oluyor.

Akbank Axes Exi 26 kredi kart: Bu kartın ilk yıl kredi kart aidatı olmasa da sonra ki yıllarda 20 TL. gibi bir kart aidatı ödeniyor. Bu kart ile birlikte Axes kredi kartlarının tüm avantajlarından yararlanılabiliyor. Anlaşmalı iş yerlerinden yapılan alışverişlerde chip para kazanılıyor. En cazip tarafı ise peşin olarak yapılan alışverişler daha sonra taksitlendirilebiliyor.

Vakıfbank Like kart: Bu kartın en cazip tarafı çalışkan yani okuduğu bölümde not ortalamalı düzenli olarak yükselen öğrencilere 10000 like puan veriyor olması. Kartın limiti her öğrenci için 400 TL. Olarak belirtiliyor ve eğer hesap ekstresi e-posta ile alınırsa yıllık kart aidatı alınmıyor.

Yapı Kredi Bankası Play kart: Bu kart da diğer kartlar da olduğu gibi alışverişlerde puan toplanarak daha sonra ki alışverişleri ücretsiz yapma imkanı sunuyor. Ancak bu kart için her yıl 38 TL. Kart aidatı ödeme zorunluluğu var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here