Gelecek Vaat Eden Coinler Listesi

0
267

Teknolojinin ve yenileşmenin hayatımıza kattığı yeni bir uygulama olan dijital para bildiğimiz paranın sanal olarak kullanılması olarak bilinmektedir. Dünyada pek çok ülkede ödemelerde normal para yerine kullanılmaktadır.

Sanal para en çok Bitcoin olarak kullanılsa da bunun dışında da pek çok sanal para çeşidi ortaya çıkmıştır. Bu sayının her geçen gün artacağı tahmin edilmektedir. 2018 yılında aralarına yenilerinin de katılması ile coinlerin sayısının hızla artacağı ve bunlar arasında gelecek vaat edenlerin oldukça fazla kazandıracağı söylenmektedir.2018 Yılında Gelecek Vaat Eden Coinler Hangileridir? aşağıda listeledik.

BITCOİN

Bitcoin

Son değerlendirmelere bakıldığında piyasa değeri 200 milyar dolara yaklaştığı görülen Bitcoin şu an piyasadaki en pahalı kripto para olarak ilk sırada yer almaktadır. Birçok ülkede kullanılıyor ve yasalarla düzenleniyor. Bitcoin son günlerde 11.600 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

ETHEREUM

Ethereum

En iyi coinler listesinde ikinci sırada bulunan Ethereum, özel bir yazılım dili kullanarak blockchain işletim sistemi üzerinde hazırlanmış olan özel bir sitem olarak bilinmektedir. Ethereum tek bir blockhain üzerinden binlerce alt coin yaratılmasına izin veren protokoller olarak hazırlanmış sanal paradır. Ethereumun son günlerdeki piyasa değerinin 46 milyar dolar olduğu ve 480 dolar civarından işlem gördüğü görülüyor.

BITCOIN CASH

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, Bitcoin sanal para projesinin eşler arası dijital nakit sistemi olarak değerlendiriliyor. Bitcoin Cash’in 1.600 dolar civarından satıldığı bilinmektedir. Bunla birlikte Bitcoin Cash’ın son günlerdeki piyasa değeri 27 milyar dolar civarında olmaktadır.

RIPPLE

Ripple

Finansal işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılan bir internet protokolü olarak bilinmektedir. Ripple taraflar arasındaki transferleri izlemek için ortak bir defteri kullanmaktadır Oldukça hızlı işlem gören Ripple her bir ödemenin gün yerine birkaç saniye içinde gerçekleşmesini ve defterden silinmesini sağlamaktadır. Son günlerde 0.26 dolardan satılmakta ve piyasa değeri 10 milyar dolar civarında bulunmaktadır.

LITECOIN

Litecoin

 

Önde gelen kripto paralar içerisinde daha hızlı işlem onay süresine ve gelişmiş depolama imkânlarına sahip olanlarından biri de Litecoin’dir. 5.5 milyar dolar piyasa değeri bulanan Litecoin son günlerde 100 doların üzerinde işlem görmeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here