Garanti Bankası Yapılan Eft Nasıl İptal Edilir?

0
208
Garanti Bankası

Garanti Bankası, bankacılık işlemleri ile her geçen gün artan çeşitliliği ile daha kaliteli bir hizmet sunmak için önemli ölçüde ilerliyor. Bunlardan birisi olan EFT ile ister Alo Garanti 444 0 33 üzerinden, ister mobil bankacılıktan para transferi işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Peki, EFT yapılmak istenen kişi ile gönderilen kişi yanlış ise iptali için ne yapılması gerekiyor.

Garanti Bankası Alo 444 0 333

Öncelikle acil olarak yapılması gerekenler arasında Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 333 numaralı hattı arayarak yetkili birine bağlanıp yapılan yanlış EFT’yi iptal etmek istemeniz gerekiyor. Paranız hala Garanti Bankası’nın gönderme aşamasında ise yani gönderme havuzunda ise iptal edilip para iade edilebiliyor.

Para Karşı Tarafın EFT Havuzuna Geçmişse Ne Yapılır?

Bu biraz daha zahmet gerektiren bir işlem. Öncelikle, yapılan EFT eğer karşı bankanın EFT havuzuna geçmişse karşı banka ile iletişime geçiliyor ve iletişime geçilen karşı bankada EFT yapılan kişi ile iletişime geçerek paranın iadesini onaylatıp parayı iade ediyor. Her iki ihtimal de para iade ediliyor. Tabi ki aradaki süreçler uzayabiliyor.

EFT İptali Ücretli midir?

Garanti Bankası yapılan yanlış EFT işleminden herhangi bir ücret alınmıyor.

Garanti Bankası İleri Tarihli EFT Nasıl İptal Edilir?

Garanti Bankası ileri tarihli EFT işlemini henüz karşı tarafın hesabına geçmediği için daha kolay bir şekilde iptalini yani para akışını durdurabiliyor. Yapmak istenilen işlemi ister mobil bankacılığını, ister internet bankacılığını kullanarak EFT iptali gerçekleştirilebiliyor. Bunun için para transfer menüsünden EFT talimatları bölümüne girerek bekleyen EFT işlemlerini görüntüleyerek yapılmak istenen EFT işlemi gerçekleştirilebiliyor. Mobil veya internet bankacılığını kullanmayı tercih etmeyen kişiler Garanti Bankası’nın müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek ileri tarihli EFT iptalini gerçekleştirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here