Eos Nedir?

0
233
Eos Coin Nedir?

Kripto para borsası içerisinde yer alan EOS Coin sanal para piyasaları içerisinde bulunan Ethereum’un yerini alması beklenmektedir. Sistem yapısı olarak Ethereum benzeyen EOS Coin, kullanıcıya ait olan ancak merkezi olmayan tüm uygulamaları, istenilen şekillere getirebilme özelliğine sahiptir. Zaten EOS Coin hedef olarak, Ethereum’u hız olarak geçmeyi belirlemiştir.

EOS Coin’in İşlevi

Eos Coin

Aslında Ethereum’dan etkilenerek piyasaya çıkan EOS Coin, Ethereum severlerin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ethereum’dan daha hızlı ve ölçeklenebilir bir özellik ile, blok zingiri olma hedefine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

EOS Coin, kullanıcılarına merkezileştirilmiş olan tüm uygulamaları daha basit ve kolay yoldan sağlayarak kullanım avantajı sunmaktadır. EOS Coin’in hacim durumuna bakıldığında, çok fazla dalgalanmaların olmadığı da dikkatleri çekmiştir.

EOS Coin bünyesinde madencilik yoktur. Ethereum’dan daha farklı bir sistem geliştirmeyi hedefleyen EOS Coin, 2019 yılında kendi altcoinlerini de piyasaya çıkarmayı planlamaktadır.

EOS Coin Hesabı

EOS coin sistemi üzerinden bir şeyler üretebilmek ve mevcut ağ üzerinden bunları yayınlamak için EOS coin harcaması yapmaya gerek yoktur. Sistem sadece EOS coin sahibi olduğunu görmek istemektedir. Bu durumda, markaya yapılacak yatırımın sanal cüzdanda EOS coin parasının bulunduğunu gösterdikten sonra hiç bir ödeme yapılmasına gerek kalmamaktadır.

EOS Coin Nasıl Satın Alınır?

EOS Coin satın almak için, öncelikle Türkiye’de hizmet veren Bitcoin ya da diğer alt coin borsalarından birinden hesap açıp onaylatmak gerekmektedir. Daha sonra Kucoin sitesine mevcut hesabın aktarılması gerekir. Bu site üzerinden de Ethlend coin satın alarak EOS coin sistemine dahil olmak mümkündür.

EOS Coin Sistemini Farklı Kılan Özellikler

EOS coin’in yaratıcısı olan Dan Larimer, Ethereum ile EOS coin arasında belirgin olarak iki farklı özelliğin olduğunu belirtmektedir. Bu kapsamda, EOS coin üzerinden yapılan tüm işlemler ve yayınlanan tüm veriler bir başka kişi tarafından okunabilen özelliğe sahiptir.

Bu özellik yalnızca EOS sisteminde mevcut olup, diğer hiç bir kripto para sisteminde bulunmamaktadır. İkinci fark ise, EOS coin’in diğer sanal para sistemlerine ve özellikle Ethereum’a oranla sağladığı hızlı işlem avantajıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here