Enpara Kredi Kartı Hakkında Bilgiler

0
714
Enpara Kredi Kartı Bilgileri

Hayatımıza yaklaşık 5 yıl önce giren Enpara.com çok kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de internet üzerinden kazanç sağlayan kişiler bu kazançlarını tek bir kanal üzerinden alarak kesintisiz bir şekilde kullanabilmenin yollarını ararken ortaya çıktı Enpara.

İnternet üzerinden kazanç sağlayan kişilerin en önemli ödeme kaynağı Paypal bildiğiniz üzere. Fakat Paypal’ın ülkemizden çekilmesi ile birlikte buna alternatifler aramaya başladık. Diğer Paypal türevi yabancı kaynaklar hem Paypal’ın yerini alamadı hem de yüksek komisyonlar nedeniyle tercih edilmedi. Ülkemizde de bu konuda birkaç girişim oldu. BKM, Papara, Enpara gibi ödeme kanalları kısa sürede ön plana çıktı. Bunların içinde Papara biraz daha yeni bir araç. Ancak bu araçlar içerisinde Enpara çok büyük bir atılım gerçekleştirdi.

Enpara Nedir?

Enpara.com

Enpara, Finansbank tarafından Şubesiz Bankacılık parolasıyla yola çıktı. Ayrıca birçok işlemden de ücret almaması nedeniyle özellikle genç kesim tarafından tercih sebebi oldu. EFT ücreti almaması, diğer banka ATM’lerinden belirli limitlerde para çektirmesi gibi konular nedeniyle büyük atılımlarda bulundular.

Enpara Verileri

Enpara kullanıcı sayısı hakkında şu anda elimde net bir bilgi yok. Fakat 2017 yılının başında yaklaşık 600 bin kullanıcıya ulaştığını biliyoruz. Ayrıca 2016 sonu 2017 başında da kurumsal müşterilere yönelik çalışmalara da başladılar. Şu ana kadar 7 milyar TL’yi aşkın mevduat hacmi bulunan şirket, bugüne dek 2 milyar TL üzerinde de kredi kullandırdı. Enpara’nın uzun zaman önce duyurduğu Enpara Kredi Kartı ise büyük merak uyandırmıştı. Nitekim bu konuda da yeni bilgiler gelmeye başladı.

Enpara Kredi Kartı Bilgileri

Enpara Kredi Kartı

Enpara Kredi Kartı

Evet resimde gördüğünüz doğru. Siz kart aidatı vermiyorsunuz. Onlar size aidat veriyor. Enpara Kredi Kartı bu sene sonunda çıkması bekleniyordu. Öyle de oldu. Fakat şimdilik bir süre pilot kullanıcılar ile yola devam ediliyor. 5000 pilot kullanıcıya kredi kartı dağıtıldı ve bu kişiler şu anda kartı kullanmaya başladı. Kartın tam olarak genel kullanıcıya ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi yok. Fakat kartın özellikleri hakkında birkaç bilgi var diyebiliriz. Bu bilgiler şöyle;

  • Kart aidatı yok.
  • Enpara kredi kartı kullanan kişiler en az 6 boyunca aylık en az 10 kere minimum 10 tl tutarında işlem yapmanız durumunda 100 tl aidat alabiliyorsunuz.
  • Enpara kredi kartı düzenli kullanıldığı taktirde en az 2 yıl aidat alabiliyorsunuz.
  • Enpara kredi kartı, Platinum Mastercard’dır. Mastercard Platinum’un sunduğu tüm kampanyalardan faydalanılabilir. Avantajları bu linkten takip edebilirsiniz.
  • Enpara kredi kartı ile aylık yaptığınız en fazla 1000 TL’lik harcamalarınızın yasal yaptırımlar çerçevesinde 3 taksite bölünmesine olanak sağlıyor.
  • Enpara kredi kartı, Finansbank’a ait olmasına rağmen CardFinans’a özel kampanyalardan faydalanamamaktadır.
  • Nakit avans kullanabilirsiniz. Bu uygulamadan Nakit Avans Faizi alınır. Ayrıca uygulanan faize %15 oranında KKDF ve %5 oranında BSMV vergileri eklenir.
  • Temassız işlemler için sınır günlük 50 TL’dir.
  • Ek kart uygulaması yoktur.
  • Herhangi bir puan kazandırmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here