BİSTcoin Geliyor!

0
240
Borsa İstanbul, BİSTcoin kripto para çıkarıyor!

Borsa İstanbul ve Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili Hikmet Karadağ, Blockhain teknolojisini kullanarak Borsa İstanbul için kendi kripto para birimi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Karadağ bunun yanı sıra Varlık Fonu olarak “Babayiğit Fund” ile yerli oto projesinin finansmanında yer almak ve Borsa İstanbul olarak da kendi kripto para birimi “BİSTcoin” üzerinde çalışmalara başlandığını bildirdi.

Türkiye Varlık Fonu olarak yerli otomobilin finansmanda yer almak istedikleri açıklayan Karadağ, durumu Bilim ve Sanayi Bakanı’na ilettikleri ve görev verildiği taktirde hızlı bir şekilde fon kurabileceklerini söyledi.

Borsa İstanbul Kripto Para Üretecek!

Kripto Paraların Geçmişi

Borsa İstanbul olarak son dönemin popüler ekonomik araçlarından Coin için çalışmalara başlanmış durumda. Blockchain teknolojisini kullanarak bir dayanak varlığı olan ve adının BİSTcoin olması beklenen coin üzerinde çalışıldığı belirtildi. Dayanak varlığı olmayan kripto paraların manipülasyona açık olduğunu ve böyle bir şeyi tercih etmeyeceklerini belirten Karadağ, en kısa sürede bu işi sonuca erdirmek istediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here