Banka Çalışma Günleri

0
167
Banka Çalışma Günleri

Bankacılık sektörünün gelişmesiyle birlikte maaş ödemeleri, fatura ödemeleri, kira ödemelerine kadar birçok işlem daha bankalar üzerinden yürütülmeye başlandı. Bankaların internet şubelerinin olmasına rağmen banka şubelerine duyulan ihtiyaç bitmiyor.

Her banka şubesinin kendi çalışma saati mevcuttur. Bankalar genellikle hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri çalışırlar. Birçok banka şubesi 09.00 ve 17.00 saatleri arasında hizmet verirler. Banka müşterilerinin bazıları iş yoğunluğundan dolayı hafta sonu da hizmet istemektedirler. Banka yetkilileri de banka müşterilerinin istediğini yerine getirerek bazı şubelerinde hafta sonu da hizmet vermektedir.

Hafta Sonu Açık Şubeler

Bankalar müşteri isteği doğrultusunda bazı şubelerinin hafta sonu da hizmet vermesini sağlamaktadır. Tüm banka şubelerinin hepsi olmasa da bazı havalimanı ve AVM içerisinde bulunan şubeler hafta sonu da hizmet verirler.

Bu şubeler hafta sonu açık olmasına rağmen normal şubeler göre hizmetleri sınırlı olabiliyor.

Hangi Bankalar Hafta Sonu Da Hizmet Vermektedir?

Yapı Kredi, Akbank, Şekerbank, Garanti Bankası ve İş Bankası gibi bankaların bazı şubelerinde hafta sonu hizmet verebilmektedir. Bu bankaların müşterileri hafta sonu işlem yapmak istiyorlarsa bu bankaların AVM ve havaalanı şubelerine giderek işlemlerini yapabilirler.

Ziraat Bankası Hafta Sonu Açık Mı?

Ziraat Bankası aldığı kararla birlikte diğer bankaların dışında hafta sonu çalışmama kararı almıştır. Ziraat Bankası müşterilerine hafta içi 09.00 ile 17.00 arası hizmet vermektedir.

Bunun haricinde Yapı Kredi Bankası ise hafta sonu çalışan şubelerini düzenli olarak değiştirmektedir. Bankaların hafta sonu çalışan şubelerini öğrenmek için bankanın internet sayfasına bakılmalıdır.

QNB Finansbank ise hafta sonu ve diğer resmi tatil günlerinde çalışacak şubelerini bazı günlerde açmaktadır.

TEB İstanbul Atatürk Havaalanı Şubesi ise hafta sonlarında faal olarak hizmet vermektedir.

İNG Bankası hafasonu herhangi bir şubesi ile hizmet vermemektedir. İNG Bankası da Ziraat Bankası gibi hafta sonu müşterilerine hizmet vermemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here