Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur?

0
337
2018 yılı altın fiyatları tahmini

Altın en eski zamanlarda günümüze kadar değerini hiç kaybetmemiş aksine değerine değer katarak güçlenmeye devam eden bir yatırım aracıdır. Uzun vadede yatırım yapıldığında yatırımcısına kesinlikle kazandıran en iyi yatırım araçlarından bir tanesi olan altın günümüzde de kıs vadede oldukça hareketli günler geçirmektedir. Piyasalarda olan hareketlilik ile ekonomik takvimde de görülebileceği üzere yapılan ve yapılması planlanan açıklamalar değerli metal diye bilinen altın içinde hareketli günlerin olacağını göstermektedir.

Yatırımcısını uzun vadede neredeyse hiç üzmeyen altın kısa vadede ise yatırımcıların ekonomik takvimi iyi kullanmaları ve aracı kurumları sayesinde forex piyasalarında güzel miktarlarda kar etme olanağı sağlamaktadır. Bu değerli metala yatırım yapan yatırımcıların ise şimdilerde akıllarında soru işareti oluşturan soru Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur? Bu konuda yükselen enflasyon ile birlikte merkez bankalarının küresel büyümeyi hareketlendirebileceklerine ilişkin güven azalmasının altını destekleyeceği konusunda görüş belirten Incrementum AG, değerli metal olan altının önümüzdeki iki yılda rekor bir seviyeye tırmanabileceği görüşündedir.

2018 Altın Fiyatları Tahmini

Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur sorusuna günümüzde altın piyasaları hakkında iyi tahminler yapmasıyla bilinen Liechtenstein merkezli Incrementum AG şirketi, Bloomberg tarafından toplanan verilere göre geçtiğimiz çeyrek dönemde en iyi değerli metal tahmincisi olmuştu. Yatırımcıların dikkat etmesi ve bilinmesi gerekenler hakkında bilgiler veren şirketin yöneticilerinden olan Ronald Stoeferle, “Enflasyon yukarı yönlü bir şaşırtma yapabilir ve o zaman, portföyünüzde bir miktar altın olmasını isteyeceğiniz an olur. Enflasyonun ivmesi ve yönü en önemli unsurdur. Elinizde altın tutmak, mevcut deneysel para politikaları devam ettikçe en mantıklı seçenektir.” dedi. Yani Altın Fiyatları 2018’de Ne Olur tam olarak tabi ki kimse net bir tahminde bulunamaz ancak elde olan veriler sayesinde görünen o ki değerli metal olan altın yine uzun vadede yatırımcısını kesinlikle üzmeyeceğe benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here