26 Eylül Piyasalarda Son Durum

0
282
Ekonomi Haberleri

26 Eylül Salı gününden herkese merhabalar. Haftanın ekonomi haberleri ve ekonominin son durumu ile karşınızdayız.

Altın’da Son Durum

Altının Ons fiyatı şu sıralarda 1308 $ civarında seyrediyor. Dün 1290 $ ile yaptığı sıçrayış sonrası bugün paralel seyreden altın, satış beklentisiyle sıkışmış durumda. Gram altın fiyatı ise 148,82 TL olarak seyrediyor.

26 Eylül Altın Grafiği

Altının grafiğine bakarsak da göstergeler aşağı yönlü bir ilerleyiş gösteriyor.

Dolar’da Son Durum

Şu an 3,53 civarında seyreden dolar, dün 3.49 üzerinden yaptığı sıçrama sonrası etkisini hissettirmeye başladı. Alım etkisiyle bu fiyat aralığında sıkışan dolar, aynı zamanda ons altın ile birlikte paralel bir durum izliyor.

Euro’da Son Durum

Haftaya açılışı 4,18 TL civarında yapan Euro, dolar ve altında yaşanan gelişmelerden çok fazla etkilenmişe benzemiyor. Şu sıralar 4,19 TL olarak seyreden Euro 2 gündür paralel bir görüntü çiziyor.

Borsa’da Son Durum

Haftaya %0,43 düşüşle 103.676,77 puandan başlayan BİST 100 Endeksi, dün günü de 102.270 puan ile kapatmıştı. Bugün ise güne %0,57 yükselişle 102.848,74 puandan başladı. Haftanın ikinci günü itibariyle de tüm endekslerde bir yükseliş söz konusu.

Piyasa Yorumu

26 Eylül Piyasaların Durumu

Irak’ta yaşanan gelişmeler, Kore’nin füze tehdidi, FED tarafından uygulanması beklenen sıkılaştırıcı para politikası piyasaları dün bir anda kızıştırdı ve özellikle altın büyük bir sıçrayış gerçekleştirdi. Fakat altında yaşanan sıçrayış yatırımcısı tarafından beklenen bir durumdu ve 149 TL üzerini görmesiyle satış talebi bir anda patladı. Diğer taraftan da dolar da yaşanan sıçrama alım talebinde bir artış yaşanmasına sebep oldu. 26 Eylül günü saat 10.30 itibariyle yaşanan bu gelişmeler eşliğinde dolar ve altın fiyatlarında bir sıkışma söz konusu. Fakat gün içerisinde satış baskısıyla özellikle altında fiyatların düşmesi olası bir durum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here